جستجو کردن
Close this search box.
سرویس خودرو شیراز

سرویس خودرو در شیراز

سرویس انواع خودرو وارداتی چینی و کره ای برای شیرازی ها!

سرویس دوره ای خودرو معمولا ماهانه و چند ماهه است که شامل موارد بسیار زیادی میشود که برخی از آنها: تعویض روغن موتور، تعویض فیلتر هوا، تعویض لنت ترمز و… می باشند.

چنانچه در شیراز هستید و خودروی وارداتی چینی یا کره ای دارید و نیاز به یک محیط امن و منصف برای رفع سرویس دوره ای خود هستید، هلدینگ محمدی در خدمت شماست. 

تیم ما 25 سال است که سرویس خودرو در شیراز را با تمام قدرت انجام داده است و مکانی حرفه ای برای انجام سرویس خودروی شماست.

سرویس خودرو در شیراز

سرویس دوره ای خودرو در شیراز

خودرو نیز مانند بدن انسان به چکاپ‌های دوره‌ای و رسیدگی منظم نیاز دارد. سرویس دوره ای خودرو یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در راستای پیشگیری از آسیب دیدن وسیله نقلیه خود و برطرف کردن آسیب‌دیدگی‌‌ها و خرابی‌های احتمالی آن انجام دهید. در این مقاله شما را با اهمیت انجام سرویس دوره ای خودرو و مزایای آن آشنا می‌کنیم، پس همراهمان بمانید.

چرا سرویس دوره ای خودرو اهمیت دارد؟

خودرو مجموعه‌ای از قطعاتی است که در کنار یکدیگر کار می‌کنند و عملکرد آن‌ها وابسته به هم است. همچنین هر کدام از این قطعات طول عمر مشخص و مقاومت متفاوتی در برابر خرابی دارند. چنین نکاتی باعث شده است تا با رسیدگی دوره‌ای و منظم به خودرو، قطعات آسیب‌دیده را تعمیر یا تعویض کنید تا عملکرد کلی خودرو مختل نشود.

سرویس دوره ای خودرو فرایندی است که روی طول عمر مفید هر یک از قطعات خودرو اثر قابل‌توجهی می‌گذارد. طی آن متخصصان تعمیر ماشین عملیاتی را با هدف نگهداری و سرویس قطعات خودرو انجام می‌دهند تا عملکرد وسیله نقلیه متقاضی را بهبود ببخشند.

5 مزیت سرویس دوره ای خودرو

سرویس دوره ای خودرو

شما هیچ‌وقت نمی‌توانید حدس بزنید که چه زمانی خودرویتان دچار مشکل می‌شود. این مشکل ممکن است یک نشتی ظاهرا بی‌اهمیت در رادیاتور باشد که به‌مرور به یک شکستگی غیرقابل جبران تبدیل شود و حتی مجبور به خرید خودروی جدیدی باشید. از طرفی ممکن است جدی‌تر باشد و میلیون‌ها تومان هزینه روی دست شما بذارد.

بنابراین سرویس دوره ای خودرو در شیراز یا شهرهای دیگر مزایایی دارد که عبارتند از:

1. حفظ سلامت موتور

سرویس خودرو به حفظ سلامت موتور آن کمک می‌کند. زمانی که موتور خودروی شما به‌درستی رسیگی نشود، عملکرد آن کاهش پیدا می‌کند و حتی تعویض این قطعه هزینه زیادی دارد. سرویس دوره ای خودرو به‌صورت منظم به معنای اطمینان از عملکرد روان موتور و جلوگیری از هر نوع مشکل احتمالی در جاده است.

سرویس منظم خودرو شامل تعویض روغن، تعویض فیلتر و موارد دیگر می‌شود که همگی روی عملکرد بهینه موتور اثر می‌گذارد. زمانی که سرویس خودروی خود را به عقب می‌اندازید یا نادیده می‌گیرید، موتور فرسوده می‌شود که نتیجه آن کارآیی پایین مصرف سوخت و مراجعه بیشتر به مکانیکی است. فراموش نکنید تعمیر موتور هزینه زیای دارد، بنابراین سرویس منظم را فراموش نکنید.

2. اطمینان از عملکرد صحیح ویژگی‌های ایمنی

با سرویس دوره ای خودروی خود از عملکرد صحیح ویژگی‌های ایمنی آن مانند کیسه هوا و ترمز‌های ضد قفل مطمئن می‌شوید. تحقیقی اخیرا مشخص کرده است که عملکرد سیستم‌های ایمنی فقط نیمی از خودروهای داخل جاده مشکلی ندارد که این موضوع جان راننده و مسافران را در صورت بروز حادثه به خطر می‌اندازد.

3. عملکرد بهتر سیستم ترمز ماشین

سرویس دوره ای خودرو به بهبود عملکرد سیستم ترمز نیز کمک می‌کند. زمانی که ترمزها به‌خوبی کار نکنند، دیگر امکان توقف ماشین وجود ندارد که نتیجه آن تصادف‌های بیشتر است.

4. کمک به حفظ ارزش خودرو

زمانی که خودروی خود را به تعمیرگاه یا نمایندگی برای سرویس می‌برید، به حفظ ارزش آن کمک می‌کنید. اگر تصمیم به فروش ماشین خود بگیرید، وضعیت سالم آن روی قیمتش اثر می‌گذارد. رسیدگی منظم به ماشینتان آن را سالم نگه می‌دارد که موقع فروش اهمیت این موضوع مشخص می‌شود.

5. بهبود کارآیی مصرف سوخت

سرویس دوره‌ای در حفظ کارآیی مصرف سوخت خودرو نیز موثر است. زمانی که ماشین شما مشکل خاصی نداشته باشد، روان‌تر کار می‌کند. یعنی مصرف سوخت کمتر است و در هزینه‌های شما نیز بیشتر صرفه‌جویی می‌شود. سرویس دوره ای خودرو به‌صورت منظم به شناسایی هر نوع مشکل بالقوه که باعث کاهش کارآیی مصرف سوخت ماشین شما شود، کمک می‌کند.

چه زمانی برای سرویس خودرو مراجعه کنیم؟

اولین زمانی که باید پس از خرید خودرو به نمایندگی‌ها یا دیگر مراکز معتبر مراجعه کنید، زمانی است که شرکت تولیدکننده خود آن را مشخص می‌کند. شرکت‌ها زمان اولین سرویس را بر اساس زمان کارکرد خودرو و مقدار مسافتی که برحسب کیلومتر طی کرده است، مشخص می‌کنند.

تولیدکنندگانی که خودروهای خود را با گارانتی وارد بازار می‌کنند، بدون دریافت هزینه خدمات سرویس دوره ای را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. بنابراین تنها کافی است خودروی خود را در زمان مشخص‌شده در برگه گارانتی، به مراکز معتبر ببرید.

پس از انجام سرویس‌های مشخص شده تا پایان اعتبار گارانتی، شما می‌توانید به‌صورت دوره‌ای و منظم خودروی خود را به مراکز تعمیر و عرضه خودرو ببرید و آن را با پرداخت هزینه سرویس کنید.

سرویس دوره ای خودرو چه مزایایی دارد؟

مراجعه به نمایندگی‌ها و مراکز تعمیر تخصصی خودرو مزایای متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افزایش طول عمر خودرو؛
 • کاهش احتمال آسیب دیدگی و خرابی قطعات؛
 • کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خودرو؛
 • افزایش ایمنی در جاده؛
 • بهبود کیفیت تجربه رانندگی؛
 • کاهش مصرف سوخت وسیله نقلیه؛
 • افزایش قیمت خودرو در زمان فروش.

چرا مراجعه به نمایندگی های معتبر در زمان سرویس خودرو اهمیت دارد؟

مراکز متعددی وجود دارد که می‌توانید تعمیر خودرو و سرویس دوره‌ای را در آن‌جا انجام دهید، اما اهمیت انجام این کار در نمایندگی‌های معتبر چیست؟

 • استفاده از قطعات اصلی و شرکتی؛
 • کم و زیاد نشدن قطعات خودرو؛
 • سرویس خودرو طی یک برنامه مشخص و مدون؛
 • ثبت مستندات سرویس خودرو و ارائه آن‌ها به خریدار در زمان فروش.

نمایندگی چه خدماتی را در زمان سرویس دوره ای خودرو به شما ارائه می کند؟

قطعات خودرو فراتر از موتور، رادیاتور و دیگر مواردی است در اکثر مواقع سلامت آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهید. سرویس دوره‌ای شامل رسیدگی به تمام قطعات کوچک و بزرگ خودرو شامل موارد زیر است:

 • میزان کشش و سلامت سگک کمربندها؛
 • وضعیت سلامت و کارکرد چراغ‌های جلو، نشانگرها، خطر، ترمز، معکوس، پارک، مه‌شکن و چراغ‌های داخل کابین؛
 • قدرت ترمز دستی؛
 • سلامت تمامی آینه‌ها و شیشه‌ها؛
 • وضعیت برف پاک کن و تیغه‌های آن؛
 • میزان فرسایش لاستیک‌های اصلی و زاپاس؛
 • سالم بودن بوق خودرو؛
 • وضعیت روغن موتور، آب رادیاتور، روغن ترمز، روغن دیفرانسیل، روغن کلاچ و روغن گیربکس؛
 • وضعیت دمای خنک کننده موتور؛
 • کامل بودن وسایل زاپاس؛
 • وضعیت نشت و ترک خوردگی احتمالی شلنگ‌های رادیاتور؛
 • تمیز بودن فیلتر هوا؛
 • سلامت باتری و طول عمر آن؛
 • سلامت تمامی تسمه‌های خودرو شامل تسمه دینام، تایم و دیگر موارد.

سرویس خودرو در شیراز

شیراز مانند دیگر شهرهای بزرگ مملو از مراکز سرویس دوره ای خودرو و نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش است. اما همان‌طور که اشاره کردیم اهمیت دارد تا سرویس خودرو خود را در نمایندگی‌های معتبر انجام دهید. هلدینگ محمدی در شیراز، از جمله این مراکز معتبر است که می‌توانید به آن‌ مراجعه کنید. هلدینگ محمدی نمایندگی رسمی شرکت‌های بهمن موتور، کرمان موتور، بی‌ام کارز، ایران خودرو و سایپا را دارد و شما می‌توانید با خیال راحت، خودرو خود را برای سرویس به این مرکز ببرید.

چنانچه نیاز به سرویس خودرو در شیراز داشتید حتما با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید، ما در خدمتیم.

سخن نهایی

خرابی ناگهانی خودرو یکی از بزرگترین دغدغه‌های مالکان خودرو است. این اتفاق علاوه‌بر آن‌که ممکن است در مکان نامناسبی رخ دهد، هزینه‌های زیادی را نیز بر دوش شما می‌گذارد. یکی از راه‌های جلوگیری از بروز چنین اتفاقی سرویس دوره ای خودرو است.

سرویس خودرو کمک می‌کند تا عملکرد ماشین خود و هر یک از قطعات آن را در دوره‌های زمانی منظم بسنجید. این کار طول عمر هریک از قطعات را مشخص می‌کند و به ‌این ترتیب، با تعمیر و تعویض آن‌ها در زمان مناسب، از آسیب دیدن دیگر قطعات جلوگیری می‌کنید. با سرویس دوره‌ای و منظم، هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو کاهش پیدا کرده و طول عمر ماشین شما افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *