جستجو کردن
Close this search box.

خودروی چینی بخریم یا ایرانی + کدام بهتر است؟

خودروی چینی بخریم یا ایرانی
خودرو چینی یا کره ای در شیراز دارید؟
اگر به دنبال خدمات تخصصی تعمیرات، سرویس ماهانه، کارشناسی و... خودروهای چینی و کره ای مجموعه های بهمن موتور، کرمان موتور، هیوندای و بی ام کارز هستید، هلدینگ محمدی در شیراز تمام نیاز شما را برطرف میکند!

تنوع خودروهای چینی موجود در بازار باعث شده است تا با قیمتی مشابه با محصولات وطنی، افراد برای انتخاب از بین خودروی چینی یا ایرانی سردرگم شوند. اما هر کدام از این خودروها، مزایا و معایبی دارند که ارزش خرید آن ها را متفاوت می کند. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که بهتر است خودروی چینی بخریم یا ایرانی؟

مقایسه مزایای خودروهای چینی و ایرانی

مقایسه مزایای خودروهای چینی و ایرانی

خودرو چینی یا ایرانی، هر کدام مزایای مختلفی دارند که باعث شده است تا نظر علاقمندان و خریداران بسیاری را به خود جلب کنند. در این بخش برتری هر کدام از آن ها را نسبت به یکدیگر مورد بررسی قرار می دهیم.

قیمت مناسب تر خودروهای چینی

صنعت خودروسازی چین، امکان انبوه سازی خودروها و قطعاتشان را به دلیل نداشتن مشکلاتی از قبیل تحریم های صنایع مرتبط با خودرو، دارد. بنابراین هزینه های تولید خودرو در این کشور پایین تر از ایران است و همین باعث شده تا خرید محصولات این کشور با هزینه ای کمتر از تولیدات کشور خودمان ممکن باشد.

پیشنهاد: ((“جهت دیدن محصولات کرمان موتور روی لینک مربوطه کلیک کنید.”))

 

طراحی خودروهای چینی مطابق با جدیدترین متدهای روز دنیا

خودوسازان چینی از جدیدترین متدهای طراحی روز دنیا استفاده کرده و از خودروهای لوکس اروپایی و آمریکایی الگوبرداری می کنند. به همین دلیل طراحی محصولات چینی نسبت به طراحی های قدیمی ایرانی، جذاب تر و مدرن تر است و نظر مشتریان بیشتری را به خود جلب می کند.

آپشن های بیشتر خودروهای چینی

دیگر برتری خودروهای چینی نسبت به رقبای ایرانی، آپشن ها و امکانات رفاهی بیشتر آن ها است. این خودروها ویژگی هایی مانند سانروف، صندلی برقی، سیستم تهویه اتوماتیک، دوربین های جانبی و دید به عقب دارند که مشابه آن ها در خودروهای ساخت داخل کمتر به چشم می خورد.

بیشتر بودن تنوع مدل های خودروهای چینی نسبت به ایرانی

صنعت خودروسازی چین متشکل از تعداد زیادی شرکت است که هر کدام هر سال خودروهای جدید و متنوعی را به بازار جهانی عرضه می کنند. این در حالی است که تعداد شرکت های خودروساز داخلی به اندازه انگشتان یک دست نیز نمی رسد و خبری از عرضه خودروهای جدید نیز توسط آن ها نیست. پس اگر تنوع برایتان اهمیت دارد، در دوراهی انتخاب خودروی چینی یا ایرانی، گزینه اول را باید انتخاب کنید.

حتما بخوانید: ((“چرا خودرو شاهین نخریم؟“))

 

کیفیت ساخت بالاتر خودروهای چینی

صنعت چین سعی دارد تا شانه به شانه صنعت خودروسازی جهانی پیش برود. به همین دلیل طی سال های اخیر سطح کیفیت خودروهای این کشور به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده است. البته کیفیت ساخت و مونتاژ خودروهای چینی همچنان نیز بدون نقص نیست، اما نسبت به خودروهای ایرانی برتری دارد.

بازار خوب خرید و فروش خودروهای داخلی

در پاسخ به سوال خودروی چینی بخریم یا ایرانی، به تعدادی از مزایای خرید محصولات چینی اشاره کردیم اما خودروهای ایرانی نیز در مواردی برتری هایی دارند، از جمله بازار خوب خرید و فروش آن ها. دلیل آن هم افت قیمت کمتر خودروهای ایرانی است.

خدمات پس از فروش گسترده تر خودروهای ایرانی نسبت به چینی

خودروسازهای ایرانی تقریبا در تمامی شهرهای کشور نمایندگی دارند و به همین دلیل خدمات پس از فروش خوبی به مشتریان ارائه می کنند. هر چند در سال های اخیر شمار نمایندگی های خودروسازان چینی نیز در کشور افزایش پیدا کرده و امکان تعمیر و دریافت خدمات پس از فروش این خودروها نیز به آسانی میسر است.

مصرف سوخت پایین تر خودروهای داخلی

خودروهای ایرانی از لحاظ سوخت، اقتصادی تر هستند. مصرف سوخت پایین تری دارند و عملکرد آن ها همچنین با بنزین های معمولی قابل قبول است، در حالیکه خودروهای چینی با بنزین سوپر عملکرد بهتری دارند.

مقایسه معایب خودروهای چینی و ایرانی

مقایسه معایب خودروهای چینی و ایرانی

در کنار مزایایی که هر کدام از خودروهای چینی و ایرانی نسبت به یکدیگر دارند، معایب آن ها نیز نیاز به بررسی دارد. بنابراین قبل از آنکه تصمیم نهایی خود را بگیرید، رایج ترین معایب این خودروها را بررسی می کنیم.

افت قیمت بیشتر ماشین های چینی

با وجود کیفیت بالاتر خودروهای چینی، محبوبیت بالای خودروهای ایرانی باعث شده است تا نتوانند مانند این محصولات بازار دسته دوم خوبی داشته باشند. به همین دلیل از رایج ترین مشکلاتی که متقاضیان خودروهای چینی نسل قدیم با آن مواجه بودند، افت قیمت بود.

اما در حال حاضر و با ورود خودروهای چینی رده بالا به بازار توسط گروه های خودروساز بهمن موتور و کرمان موتور، این عیب کمرنگ شده است و خودروهای این خودروسازان افت قیمت محسوسی را تجربه نمی کنند. پس اکثر افراد مجددا از بین خودرو چینی یا ایرانی، گزینه اول را انتخاب می کنند.

پیشنهاد: ((“جهت دیدن محصولات بهمن موتور روی لینک مربوطه کلیک کنید.”))

 

خدمات پس از فروش ضعیف خودروهای چینی

در گذشته به دلیل کمتر شناخته شده بودن خودروهای چینی، از جمله مشکلاتی که خریداران با آن روبرو می شدند، خدمات پس از فروش ضعیف بود. اما در حال حاضر با ورود خودروسازان قدرتمند به بازار خودروهای چینی و اعطای نمایندگی های رسمی در شهرهای مختلف، مشکل دسترسی سخت به قطعات یدکی برطرف شده است.

هزینه های بالای تعمیرات ماشین چینی

خودروهای چینی پیشرفته تر از محصولات ایرانی هستند و در صورت خرابی به تعمیرات تخصصی نیاز دارند. بنابراین بالاتر بودن هزینه نگهداری و تعمیرات این خودروها که از معایب آن به شمار می آید، منطقی است.

مصرف سوخت بالا

خودروهای چینی مخصوصا مدل های SUV نسبت به محصولات داخلی مصرف سوخت بالاتری دارند. اما این مصرف سوخت بالاتر چندان قابل توجه نیست و در مدل های جدید، سعی شده است تا این اختلاف به حداقل میزان خود برسد.

طراحی ساده و قدیمی ماشین ایرانی

طراحان ایرانی در زمینه خودرو عملکرد ضعیفی دارند و ظاهر خودروهای ایرانی برگرفته از خودروهای چندین نسل قبل اروپایی است. این طراحی قدیمی و ساده از نقطه ضعف های جدی خودروهای داخلی به شمار می آید.

آپشن ها و امکانات کم خودروهای ایرانی

خودروهای ایرانی آپشن ها و امکانات رفاهی بسیار کم و محدودی دارند که تجربه رانندگی با آن ها را سخت و غیر مطلوب می کند. در حالیکه خودروهای چینی تجربه رانندگی راحت و دلنشینی را به سرنشینان خود هدیه می کنند.

تنوع کم خودروهای ایرانی در بازه های قیمتی محدود

تنوع خودروهای ایرانی بسیار کم است، بنابراین با توجه به بودجه ای که دارید نمی توانید از بین گزینه های مختلف انتخاب کنید. اما خودروهای چینی در محدوده قیمتی بسیار متنوع عرضه می شوند تا بتوانید طبق علاقه و نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: ((“معرفی بهترین خودروهای چینی بازار ایران”))

 

خودروی چینی بخریم یا ایرانی؟

بعد از مقایسه معایب و مزایای خودروهای ساخت داخل و چین، به سوال اول این مقاله برمی گردیم: خودروی چینی بخریم یا ایرانی؟ تنها برتری نسبی خودروهای ایرانی نسبت به همتایان چینی، بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم است. این خودروها با توجه به قیمت مناسبی که دارند همیشه مشتری دارند و افت قیمت چندانی را تجربه نمی کنند.

در مقابل خودروهای چینی با توجه به قیمت بالاتر خود، ممکن است به خوبی محصولات داخلی فروش نداشته باشند، اما کیفیت بسیار بالاتری دارند. همچنین از لحاظ طراحی ظاهری و داخل کابین قابل قیاس با طراحی قدیمی خودروهای داخلی نیستند.

یکی از ایرادهایی که در گذشته به خودروهای چینی می گرفتند، سختی پیدا کردن قطعات یدکی خودروها و تعمیر آن ها بود. در حالیکه امروزه گروه بهمن موتور و کرمان موتور با اعطای نمایندگی رسمی در شهرهای مختلف، خدمات پس از فروش مناسبی را به مشتریان خود ارائه می کنند.

نتیجه گیری

تا الان باید متوجه شده باشید از بین خودروی چینی یا ایرانی، کدام را بخرید. خرید خودروهای چینی با توجه به کیفیت بالاتری که دارند، طولانی تر از خودروهای داخلی شما را از خرید خودرو جدید بی نیاز می کنند. از طرفی شاید قیمت بالاتر محصولات چینی شما را نسبت به خرید این خودروها مردد کند، اما امکان خرید اقساطی این خودروها در نمایندگی های رسمی وجود دارد تا بتوانید خودروی مورد نظرتان را با شرایط دلخواه بخرید.

هلدینگ محمدی نمایندگی رسمی بهمن موتور و کرمان موتور در شیراز است که با بیش از 20 سال تجربه در بازار خودرو، شما را در رسیدن به خودرو دلخواهتان همراهی می کند. در این هلدینگ امکان خرید نقدی و اقساط انواع خودروهای چینی وجود دارد و پس از خرید، تمامی خدمات پس از فروش در این نمایندگی به شما ارائه خواهد شد.

به دنبال خرید خودرو شرایطی هستید؟
اگر میخواهید به صورت شرایطی (نقد و اقساط) نسبت به خرید خودروهای چینی و کره ای در شیراز اقدام کنید، هلدینگ محمدی در خدمت شماست. کافی است با ما تماس بگیرید!
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
در صورت نیاز به مشاوره در باب خرید و فروش خودرو یا تعمیرات و سرویس آن در شیراز با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *